Nie każda karma to dobra karma, czyli rzecz o karmie dla kota

Po Twoim salonie chodzi czworonożny, kudłaty, miauczący przyjaciel? Chesz kupić dziecku kota i szukasz informacji o tym, jak go karmić, by cieszył się zdrowiem? Koneicznie musisz się zapoznać ze zbiorem informacji o karmieniu kotów.

Dobra karma to dobry skład

Czytajmy składy karmy przed jej zakupem. Jedzenie, które będzie najzdrowsze dna naszego pupila powinno zawierać, jak najwięcej mięsa. To ono musi byc głównym składnikiem. Wielu producentów karm dla kotów dodaje niewielką ilość mięsa, tak by było ono jedynie wyczuwalne w smaku i nadawało zapach karmie. Twój kotek wyczuje aromat mięsny i zje karmę ze smakiem, jednak nie będzie ona dobra dla jego zdrowia. Bowiem białko zwierzęce zawiera wiele aminokwasów, które są potrzebne dla rozwoju kota. Karmy z małą zawartością mięsa często mają dużo zbóż, które w nadmiarze są szkodliwe dla naszych pupili. Skąd więc wiedzieć, ile mięsa ma konkretna karma dla kota? Nalezy w tym celu czytać etykiety na produktach. Ten składnik, którego jest w danej karmie najwięcej, napisany jest na pierwszym miejscu. Czasem można też spotkać produkty, na których jest podana zawartość procentowa każdego składnika.

Każdy kot ma inne potrzeby, czyli karma dostosowana do naszego pupila

Tak, jak i ludzie, tak i koty na różnych etapach życia potrzebują odżywiać się w nieco inny sposób. Młode kocięta mają odmienne zapotrzebowanie na niektóre skadniki odżywcze, w przeciwieństwie do tych dojrzałych, czy seniorów. Tak samo koty po kastracji wymagają dostosowania diety. Nasze pupile mogą tez chorować na różne choroby, więc tu pojawia się kolejne wyzwanie. Zgodnie zaleceniami weterynarza, powinniśmy odpowiednio dostosować karmę dla kota a je znajdziesz w TwojPieszczoch.pl sklep zoologiczny. Na szczęście na rynku jest wiele różnych produktów. Jest dostępna zarówno mokra, jak i sucha karma dla kota bez względu na jego potrzeby żywieniowe. Istotnym jest, by mieć wiedzę zapotrzebowaniu naszego mruczącego towarzysza i w ten sposób dobrac jemu jedzenie.

Gdzie kupić karmę dla kota?

Pierwszym miejscem, jakie przychodzi do głowy, gdy chcemy udać się po karmę dla kota jest pewnie supermarket. To tam robimy większość zakupów, więc moglibyśmy „przy oakzji” kupić też posiłek dla kotka. Widzimy, że na półce jest jedna z wielu sucha karma dla kota, duże opakowanie na miesiąc wystarczy… Jednak, czy to dobry pomysł? Niestety karmy dla kotów marketach często są gorszej jakości, to znaczy zawierają dużo zbóż, a mało niezwykle potrzebnego mięsa. Nie jest to jednak regułą, więc warto czytać składy, możliwe, że znajdziemy karmę odpowiednią dla naszego pupila. Jednakże większą pewność zyskamy, poszukując karmy dla kota w specjalistycznych sklepach zoologicznych, czy to stacjonarnych, czy internetowych. Oferowane tam produkty są lepszej jakości, przez co są zdrowsze dla naszych zwierząt.

Zdrowy kotek, to szczęśliwy właściciel, więc warto odpowiednio dobrać karmę!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij