Klucz do dobrego snu

Wiele osób boryka się z problemem ciągłego niewyspania – a jak dowodzą badania naukowe odpowiedni – czyli długi i zdrowy sen to jeden z kluczowych czynników dla utrzymania dobrego zdrowia.

Często zdrowy sen może przynieść nam wręcz lepsze efekty, niż np. przyjmowanie suplementów diety. Jednym z najważniejszych spraw związanych ze snem jest w oczywisty sposób kwestia pościeli. Jej jakość, świeżość i materiał może mocno wpływać na to, czy się wyśpimy.

Dla estetów szczególnie istotna jest kwestia odpowiedniego doboru pościeli z PodPierzyna.com, tak aby jej kolory wpisywały się w ulubione kolory. Niektórzy są fanami matowych i raczej jedno lub maksymalnie dwu kolorowych pościeli, inni kochają wielokolorowe i krzykliwe wzory. Warto, aby wybrana przez nas pościel harmonizowała się także z wystrojem wnętrza sypialni, czyli np. kolorem mebli, zasłon lub firanek. Wygląd wyglądem, ale na pewno dobrym pomysłem jest także inwestycja w pościel wysokiej jakości – rodzaj i jakość materiału mają kluczowe znaczenie. Odpowiednia pościel powinna być miła w dotyku, a także odpowiednio przewiewna, aby skóra mogła przez nią oddychać. Przy wyborze pościeli nie powinniśmy także zapominać o dobraniu odpowiedniego prześcieradła, narzuty na materac oraz dodatkowych małych poduszek do spania lub poduszek dekoracyjnych.

Pościel powinna być często (przynajmniej raz na 2-3 dni) wietrzona. Pozwoli to ją odświeżyć, usunąć ewentualne nieprzyjemne zapachy. Pozwoli to także na usunięcie pyłów i mikroelementów, które mogą odkładać się w pościeli. Rytuał częstego wietrzenia pościeli powinien więc wpisać takim samym elementem codziennej rutyny, jak np. wietrzenie sypialni przed snem.

Kolejnym ciekawym sposobem na kreatywne podejście do kwestii pościeli w sypialni są specjalne olejki zapachowe. Ich popularność rośnie z dnia na dzień. Dostępne są różne rodzaje produktów, w tym m.in. mgiełki do pościeli (np. lawendowe, morskie, kwiatowe), czy olejki eteryczne. Kto z nas nie chciałby wieczorem położyć się w pachnącej i ciągle świeżej pościeli? Takie zapachowe umilacze na pewno sprawią, że łatwiej będzie się nam zrelaksować, a co za tym idzie – rośnie szansa na spokojny i zdrowy sen.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij