hosting-zdjec.pl

Blog tematyczny o technologiach, sprzęcie i grach.

Technologie

Jak zaktualizować przeglądarkę w telefonie?

Jak zaktualizować przeglądarkę w telefonie?

Korzystanie z Internetu na naszych smartfonach stało się już standardem. Pamiętajmy jednak, że aby móc w pełni z niej korzystać, musimy dbać o aktualizacje naszej przeglądarki. Zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i komfortu korzystania z różnych stron internetowych. Ale jak zaktualizować przeglądarkę w telefonie? Przyjrzyjmy się temu procesowi bliżej.

Zobacz również: Jak włączyć lokalizację w przeglądarce?

Według modelu urządzenia: aktualizacja przeglądarki

Aktualizacja przeglądarki w telefonie w dużej mierze zależy od modelu naszego urządzenia. My jednak skupimy się na dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych – Androidzie i iOS-ie.

Aktualizacja przeglądarki na Androidzie

Na Androidzie domyślną przeglądarką jest Google Chrome. Aby ją zaktualizować, musimy wejść w sklep Google Play Store, znaleźć tam Google Chrome i kliknąć „aktualizuj”, jeśli taka opcja jest dostępna. Jeżeli nie, to znaczy, że mamy zainstalowaną najnowszą wersję.

Aktualizacja przeglądarki na iOS

Użytkownicy iOS korzystają najczęściej z Safari. Aktualizacja tej przeglądarki odbywa się razem z aktualizacją systemu. Aby zaktualizować przeglądarkę Safari, musimy zaktualizować nasz system operacyjny do nowszej wersji.

Automatyczne aktualizacje wybranej przeglądarki

Chciałbym też poruszyć temat automatycznych aktualizacji wybranej przeglądarki. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli nam na ciągłe korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek. Jak to zrobić?

Automatyczne aktualizacje na Androidzie

W sklepie Google Play Store możemy ustawić automatyczne aktualizacje dla poszczególnych aplikacji, w tym Google Chrome. Wystarczy wejść w opcji sklepu Play Store, a następnie sekcję „Moje aplikacje i gry”. Następnie, obok Google Chrome klikamy na trzy kropki i wybieramy „Automatyczne aktualizacje”.

Automatyczne aktualizacje na iOS

W iOS podobne działanie wykonujemy w „Ustawieniach”, a następnie w sekcji „iTunes Store i App Store”. Tam możemy ustawić automatyczne aktualizacje dla naszych aplikacji, w tym Safari.

Przywracanie przeglądarki do wersji domyślnej

Czasem może zdarzyć się tak, że nowa wersja przeglądarki nam nie odpowiada, lub nasze urządzenie nie radzi sobie z nowymi wymaganiami. Co wtedy zrobić? Odpowiedzią jest przywrócenie przeglądarki do wersji domyślnej.

Przywracanie przeglądarki do wersji domyślnej na Androidzie

W ustawieniach naszego urządzenia na Androidzie szukamy sekcji „Aplikacje”. Następnie odnajdujemy naszą przeglądarkę (na przykład Google Chrome), idziemy do „Pamięć” i klikamy „Wyczyść dane”. Tym samym, nasza przeglądarka wróci do swojej domyślnej wersji.

Przywracanie przeglądarki do wersji domyślnej na iOS

Na iOS w Ustawieniach, wybieramy „Ogólne”, a następnie „Zresetuj”. Tam mamy możliwość usunięcia wszystkich ustawień, co przywróci naszą przeglądarkę Safari do wersji domyślnej.

Podsumowując, aktualizacja przeglądarki na telefonie nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga od nas pewnej świadomości. Pamiętaj o regularnych aktualizacjach swojej przeglądarki, aby cieszyć się bezpiecznym i wygodnym dostępem do internetu z poziomu swojego smartfona.

Udostępnij

O autorze

Nasza redakcja na blogu hosting-zdjęć to zespół pasjonatów, którzy z oddaniem dzielą się wiedzą na tematy z zakresu technologii, poradników, sprzętu, gier i internetu. Zajmujemy się dostarczaniem treści, które nie tylko informują, ale także inspirują do eksploracji nowych obszarów cyfrowego świata. Dostarczając nasze treści, staramy się być przewodnikiem po fascynującym uniwersum nowoczesnych technologii dla naszych czytelników.